Chroń swoją skórę – kosmetyki z filtrami UV.

Mamy lato, każdy z nas chce w pełni korzystać z pięknej i słonecznej pogody. Jak to często bywa w Trójmieście, większość z nas każdą wolną chwilę spędza na plaży. Dziś chciałam przedstawić bardzo ważną grupę kosmetyków jakimi są preparaty z filtrami. Tylko z nimi możemy się bezpiecznie opalać i uniknąć przykrych konsekwencji. Kosmetyki przedstawione na zdjęciach można zakupić w atrakcyjnych cenach w salonach Amora oraz The Cosmetics Company Store.

Dlaczego powinniśmy stosować filtry UV?
Długotrwałe wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych powoduje niszczenie skóry, przyśpiesza efekty starzenia oraz skłonność do powstawania nowotworów. Oprócz tego promieniowanie UVA jest również powodem powstawania uczulenia na światło słoneczne, a także na niektóre chemikalia. Dzięki zastosowaniu kosmetyków z filtrami UV nasza skóra jest bezpieczna.Obecnie na rynku mamy ogromny wybór kosmetyków z filtrami. Na co dzień przede wszystkim powinniśmy używać kremu do twarzy z UV, ponieważ skóra w tym miejscu zawsze jest narażona na szkodliwe promieniowanie. Taki krem z powodzeniem nadaje się pod makijaż lub nałożony samodzielnie. Mamy ogromny wybór produktów z podziałem na rodzaje cer, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki takiej świadomej pielęgnacji nasza skóra pozostanie dłużej młoda i jędrna.
Jeśli zaś planujemy dłuższy czas przebywać na słońcu warto sięgnąć po kosmetyk do opalania z odpowiednim faktorem. Jego moc dobieramy w zależności od karnacji i długości przebywania na słońcu – im większy SPF tym większa ochrona. Nie zapominajmy także o najmłodszych – dzieci szczególnie są narażone na poparzenia słoneczne. Szeroki wybór kosmetyków z filtrami powoduje, że każdy znajdzie cos dla siebie. Mamy do wyboru mleczka, balsamy, płyny a także olejki, kremy, maści czy pomadki. Zapachowe jak i bez zapachu, w mniejszych i większych opakowaniach. Dodatkowo kosmetyki te posiadają właściwości nawilżające i pielęgnujące skórę. Ciekawostką są także kosmetyki z filtrami do włosów, które jak się okazało zapobiegają przed niszczeniem i wysuszaniem włosów a także chronią je przed wypłukiwaniem farby.
Dodatkowo po opalaniu możemy zastosować szereg produktów kojących i regenerujących. Warto się w takie specyfiki zaopatrzyć, aby wieczorem ukoić rozgrzaną słońcem skórę. W przypadku kiedy zapomnimy użyć kosmetyku z filtrem, jest też dla nas ratunek w postaci specjalnego mleczka kojącego poparzoną skórę, ale mam nadzieję, że będziemy po nie sięgać jak najrzadziej, w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć.


Autor: Katarzyna Gwizdała
www.innooka.pl
Kosmetyki wybrane w Fashion House Outlet Centre w Gdańsku

Share on Facebook0
Tweet about this on Twitter0
Share on Google+0
Pin on Pinterest0
0