Lunch i podwieczorek w Fashion House? Tak!

Lubicie zakupy? My bardzo! Zwykle do Fashion House wybieramy się w weekendy poszukując pięknych ubrań, dodatków czy elementów wystroju mieszkań. Ale, że z przysłowiowej godzinki na zakupy robi się pół dnia (a czasem i cały) prędzej czy później nasze łakome spojrzenia kierują się w stronę food courtu. Miejsce, które w większości centrów handlowych kojarzy się z hamburgerami i hot dogami kiepskiej jakości w Fashion House może bardzo pozytywnie zaskoczyć. Kawa jest pyszna i aromatyczna (z takiego ogromnego, oldschoolowego ekspresu), tradycyjny obiad smakuje domowo, a gdy mamy chęć na kuchnie świata, można zatopić zęby w sushi, a potem w creme brulee albo innych słodkich przysmakach.
Bo nie tylko zakupami żyje blogerka, zaprawdę powiadamy! Warto wpaść do Fashion House na obiad a potem zafundować sobie obłędny deser. Jeśli chodzi o konkrety, skierujcie się do restauracji „U Koziołka”, gdzie na mięsożerców czeka ogromny wybór kotlecików, mięs duszonych i pieczonych. Są też pyzy, kluski, ryże i makarony. O właśnie, makarony! Także we włoskim stylu. Menu jest sezonowe i codziennie inne, w zależności od dostępności składników tak, by było świeżo i naturalnie. Dzięki temu praktycznie każdego dnia w „Koziołku” czekają nowości. Nie tylko mięsne zresztą, bo w menu znajdziemy też wybór pierogów, naleśników, tart czy sushi – jeśli nie jecie mięsa, też będziecie w siódmym niebie.
Już po obiedzie? Oczy skierujcie w prawo od „Koziołka” aby znaleźć się w kawiarni „Figaro”. Dlaczego akurat tam? Bo to najlepsze miejsce w całym Fashion House, by skosztować świeżo (i na miejscu!) pieczonego sernika lub szarlotki, codziennie nowych fantazyjnych deserów i kremów. No a wybór lodów to już osobna historia. Te ogromne puchary tak pięknie przyozdobione owocami to specjalność pań z „Figaro”. Uwielbiamy je! I panie, i desery lodowe.
Smacznego zatem i do zobaczenia w FH!

„U Koziołka” – restauracja kuchni polskiej i międzynarodowej.
Portawy kupuje się na wagę w cenie 3,29 zł za 100 gramów. W godzinach 19-20 ceny spadają o 20%, a po godzinie 20 jemy za 50% mniej.

„Figaro” kawiarnia i lodziarnia.
Desery kremowe, galaretki, tirami su – 8-9 zł za porcję.
Ciasta pieczone na miejscu – 9 zł za porcję (dużą!).
Lemoniada – 3 zł.
Puchary lodowe – 13-15 zł.
Kawy mrożone z lodami – 11 zł.


Autorki: Milena & Ilona
www.blessthemess.pl
Menu dostępne w Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu

Share on Facebook0
Tweet about this on Twitter0
Share on Google+0
Pin on Pinterest0
0